Dost Dost Diye…

Bir varmış, bir yokmuş diye başlamak istedim yazıma. Öyleydi çünkü; birdik, tek ve yalnız yani. Sonra güzel ülkemin birbirinden güzel şehirlerinden gelip biz olduk. Takip edenler için dergi ve yazı macerâmız başlayalı epey zaman oldu sevgili okur, malûmunuz… Etmeyenler ya da bizi henüz keşfetmiş olanlar için şimdi Mahza olarak yepyeni bir solukla, ellerimiz dört bir yandan iyiliğe, güzelliğe, dostluğa uzansın diye sizlerleyiz… Yeniden Merhaba !

Zor zamanlardan geçiyoruz. Ülke olarak değil, dünya olarak. İçerisinde birer misafir olarak bulunduğumuz dünyaya en büyük zararı da yine biz veriyoruz. Sadece dünyamıza değil, içerisinde birlikte yaşamak zorunda olduğumuz komşularımızla da aramızın pek hoş olduğu söylenemez. Mevsimlerden kıştayız. Soğuk, puslu bir günde güneş henüz yüzünü göstermeden düştüğümüz yollarda; birbirimizi görmeden, omuz omuza değil de omuzlarımıza çarpa çarpayürüdüğümüz zorlu günler… Önünden hızlı adımlarla geçerken mendil satan, soğuktan yanakları ve elleri kıpkırmızı bir olmuş kız çocuğunun hepimizin aklında şu cümle var: “Kibritçi Kız hikâyesi mi anlatalım birbirimize?” Yıl olmuş 2019 hatta 2020… Ve ne yazık ki evet! Kibrtiçi kızlar hâlâ var. Daha da kötüsü önlerinden geçerken kalbindeki ateş değil de esen sert rüzgar yakıyor yüzümüzü. Yine biz ve yine yanan kendi yüzümüz… 

Mahza olarak, kalplerimizde yanan ateşleri, evlerimizi kavuran yangınları, düştüğümüz yerde dosta uzanmak isterken boşluğa düşen ellerimizi sizinle paylaşmak için buradayız. Bize bizi, dost olanı, yangınımızla kavrulup mutluluğumuzla sarhoş olanı yeniden hatırlamak onunla hemhâl olmak için buradayız… Başlamasıyla bitmesi bir olan yirmi dört saatin içinde dost dost diye dosttan gayrı her şeye dokunduğumuz şu zamanlarda bizden uzanacak eli umutla bekleyen minicik ve yetişmiş pek çok el var… Bunu hatırlamak ve hatırlatmak için yeniden birlikteyiz!

Dostuz ve en önemlisi de insanız; biz biriz diyen dostlarımızı mahza.tr adresinden takip etmeyi unutmayın sevgili okur…

Dostça kalın!

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: