Hata Yapmak

Merhaba canım okur. Bu ay Mahza size “yapmak”la geliyor. Biliyoruz, elbette pek aşina olunan bir şey değil herhangi bir mastarın dosya konusu olması. Mahza’nın güzelliği de burada işte… Bizim için en önemli şeylerin başında okuyucumuz ve yazarlarımız geliyor. Hal böyle olunca yazarlarımıza da biraz daha ifade alanı bırakalım dedik. Yapanlar, yapamayanlar, yapılanlar, yapılacaklar ve nicelerinden bahsedecekler size…

Konu üzerine uzun uzun düşündüm aslında nereden başlasam diye. Sanırım bu konuda en çok içime sinen hata yapmak olacak. Sakın yanlış anlamayın, insanların yaptığı hatalardan değil, hata yapmaktan kaçanlardan bahsetmek istiyorum. Bence herkes hata yapmalı bu hayatta, hata yapmalı ki kendisi ile olan muhasebesinden en karlı şekilde çıkabilsin. Çünkü zamanında yapılan küçücük bir hata ileride yaşanacak kocaman depremleri engelleyebiliyor.

Biraz düşününce siz de bana hak vereceksiniz. Düşmek mesela çocukken ne kadar da kolay. Bir anda olur biter, biraz ağlarsın sonra geçer, etrafındaki insanlar yardım etmek için koşar gelirler… Zaman geçince insan düşmek gibi basit bir hatayı yapmayı kabullenmek bile insana zul geliyor. Bir de hiç hata yapmamak için çabalayanlar var. Bence bu en kötüsü. Çünkü bu insanlar hata yapmamak uğruna kendilerini öyle dehlizlere sokuyorlar ki, büyüdükleri zaman yapacakları en ufak hatada yıkımlar kaçınılmaz oluyor.

Yani canım okur sen sen ol hata yapmaktan korkma, yapılan her hatanın telafisi olur. Hiç hatam yok demek için ruhunu soktuğun dehlizlere girmeye değmez. Çünkü sen her doğrunla olduğun gibi her hatanla da sensin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: